Dušana Kožíška provází na Tour velká smůla

S nebývalou smůlou se potýká český lyžař Dušan Kožíšek v průběhu letošního ročníku Tour de Ski. Poté, co v sobotu dostal do obličeje úder hůlkou a zbytek závodu absolvoval s krví v obličeji, postihla Kožíška nehoda i při nedělním sprintu. Po srážce s Estoncem Simonlatserem přišel o finálovou účast.

„Při takovýchto sprintech jsou tratě vždycky úzké a k pádům dochází pravidelně,“ říkal bez viditelných emocí po skončení finálového B běhu Dušan Kožíšek. „S tím se musí počítat,“ dodal.

Ke Kožíškově smůle se však kolize s Estoncem Simonlatserem neobešla jen seznámením s navezeným sněhem. Přišel o obě hůlky! „Letos mám neuvěřitelnou smůlu,“ zakroutil hlavou. Naštěstí Kožíškovi podali hole nové, na postup do finále však již pomýšlet nemohl.

Z osmého místa měl Kožíšek radost. „To určitě není špatný výsledek. Snad se mi bude více dařit při druhém sprintu v Asiagu.“ Vloni při něm skončil na šestém místě.

Středem pozornosti kromě vítězů byl český lyžař už po sobotním závodě na Vysočině. „Ve třetím kole jsem dostal hůlkou do obličeje,“ ohlédl se o den zpět Kožíšek. Zbytek závodu absolvoval s krvavou stopou na obličeji.

„To mi ani tolik nevadilo. Ale snad už to prolomím,“ zadoufal Kožíšek, který si pochvaloval atmosféru okolo trati. „Bylo to skvělé, když hlásili moje jméno, diváci řvali jako o život,“ aspoň závěrem se trochu pousmál letošní smolař.

Kam se sněhem?

Téměr nerudovskou otázku řešili organizátoři Pražské lyže. Co se sněhem, který nechali vyrobit, dovézt a upravit pro závod Tour de Ski ze Šumavy?

Původně se spekulovalo o možnostech ponechat část sněhu přímo na Hradčanském náměstí a část odvézt na Letnou a Petřín. Nakonec se organizátoři dohodli s radnicí Prahy 6.

Sníh se tak začal téměř hned po skončení závodu odvážet do Dolní Sedlce. Zde u Vltavy vznikne v místech cyklotrasy přibližně sedm set metrů dlouhý běžkařský ovál.

zdroj: idnes.cz
Share: