Doporučené obchody

V naší republice jsou dobré obchody s běžeckým vybavením spíše výjimkou. Na této stránce se dozvíte o několika obchodech, které jsme navštívili, otestovali znalosti personálu a můžeme Vám je vřele doporučit pro jejich nadprůměrnou kvalitu. Chybí-li Vám zde Váš oblíbený obchod, neváhejte mě kontaktovat.

David Sport v Harrachově

Ač se specializuje spíše na sjezdové vybavení a oblečení, naleznete zde nadstandardně rozsáhlou plochu věnovanou běžeckému lyžování. K dispozici je vždy několik značek od turistického po špičkové závodní vybavení. Velkou výhodou tohoto obchodu je vedoucí sekce, který je držitelem několika medailí z Mistrovství ČR a na jeho znalostech je to znát.

InterSport v Jilemnici

Sportovní obchod se vším všudy. Nalézá se zde značný výběr běžeckého vybavení, z běžeckých lyží zde ovšem naleznete pouze značku Fisher. Je to jediný obchod v ČR, který jsem navštívil a který má skluznice lyží napuštěné parafínem. Prodavači jsou na velmi dobré úrovni a nedají se nachytat ani na složitější otázky. Obchod patří bývalému závodníkovi, panu Henychovi. Sice zde osobně neprodává, ale stará se o veškerý servis. O Vaše lyže zde bude pečováno na profesionální úrovni.

Nyč Sport v Liberci

Prodejna bývalého závodníka Radima Nyče patří k tomu nejlepšímu, co lze v ČR navštívit. Nebývale velký výběr lyžařského vybavení, mezi prodavači řada bývalých závodníků, horní patro plné kvalitního oblečení. Vše jen a pouze na běžky. Najdete zde nejen nejznámější značky, ale i některé méně známé (peltonen, rossignol, aj.). Součástí obchodu je i minimuzeum lyží. Pod hlavičkou Radima Nyče naleznete i vlastní, zřejmě nejstarší, školu běžeckého lyžování. Posouzení kvality školy již nechám na čtenáři.

LBS Sport v Praze

LBS je speciálka v Praze v Maninách. Objevíte zde především nezvykle bohatou nabídku lyžařské výzbroje, tj. lyží, holí a bot. Oproti ostatním zde není tolik oblečení a myslím, že to je dobře. Jako asi jediný obchod nabízí dobré vybavení i pro menší lyžaře.

www.levnelyze.cz

Ač původem škola sjezdového lyžování, nabízí široký sortiment i běžeckého vybavení (50 typů běžek) přes internet. Najdete zde i moderní typy lyží zaměřené na Protože je provozován zkušenými lyžaři dokáží Vám dobře poradit.

Back To Top