Zase sní o medaili

Běžec na lyžích Dušan Kožíšek přitahuje úspěch. Dvakrát startoval na mistrovství světa, jednou s Martinem Koukalem a podruhé s Milanem Šperlem, a vždy se vracel s bronzovou medailí z týmového sprintu. O víkendu v Düsseldorfu skončil v úvodním závodě Světového poháru těsně pátý – tentokrát s mladíkem Alešem Razýmem.

Česká dvojice měla v neděli stejný čas jako čtvrtí Italové, na pátou příčku ji odsunula až cílová fotografie.

„Jsem spokojený. Ve světové špičce jsou dvě štafety Norů, dvě Švédů a tři Němců. Je to větší konkurence než na mistrovství světa. Páté místo je velmi cenné,“ pochvaloval si Kožíšek. „Česko má z týmového sprintu dvě medaile. Třeba na mistrovství světa získám medaili zase s někým jiným, asi znovu bronzovou.“

S Razýmem jezdí Kožíšek v závodech Světového poháru už od loňska. Zatím ale není jisté, s kým bude závodit v roce 2009 na blížícím se světovém šampionátu v Liberci. Parťáků má ale na výběr víc. Na prvním místě je Martin Koukal. „Já se na sprint připravuju s Alešem. Kdo pak nastoupí, záleží na formě a na trenérech,“ líčí Kožíšek. „V Liberci budeme chtít medaili. Budou o to stát všichni závodníci, včetně Martina.“

Medailový úspěch z letošního mistrovství světa v Sapporu už stačil Kožíšek zhodnotit. Pokračuje totiž jeho spolupráce s firmou Botas. Od společnosti, která obouvala už hokejovou reprezentaci, krasobruslařské šampiony Romanovy, gymnastku Čáslavskou nebo skokana Rašku, dostává každou sezonu nejnovější závodní boty.

„Dušan používá naše boty vždy o sezonu dřív, než jdou do kolekce. Medaile je vždycky kýženým výsledkem spolupráce,“ řekl Petr Lajžner, generální ředitel Botasu.