Ve sprintu mužů kraloval v kvalifikaci Švéd Lind

(zdroj: Blesk) Mezi nejrychlejší třicítku z dnešní kvalifikace se Koukal vešel jako dvacátý, Kožíšek skončil o jedno místo za ním. Oba Češi tak poběží ve stejném čtvrtfinále a hned v tom prvním z pěti.

Jejich největším soupeřem bude ve 12:55 Švéd Björn Lind, který hned na úvod potvrdil roli největšího favorita a kvalifikaci vyhrál. Okruh dlouhý 1325 metrů zvládl za dvě minuty a necelých 14 sekund. Dalšími soupeři Kožíška s Koukalem budou Francouz Darragon, Ital Pasini a Švýcar Eigenmann. Ze šestičlenné skupiny postoupí jen dva lyžaři.

„Čekal jsem, že to bude horší. Nejezdí se mi tady úplně nejlíp, jsem hned tuhý, ale dneska jsem začal s rozvahou a nedošlo mi,“ řekl novinářům Kožíšek. Před čtvrtfinále bude mít dvě hodiny na odpočinek. „Pojedeme odznovu a uvidíme, jak se s tou šestkou poperu. Přijdou na řadu fyzioterapeuti, vyklepání nohou, pití, protažení, vyjetí a to je všechno,“ vyjmenoval náplň do začátku bojů o medaile.

Koukal měl z kvalifikace vcelku dobrý pocit. „Bylo to dobré, lepší, než co jsem tady v bruslení zatím předvedl. Úplně dobré to sice není, ale jsme tam a teprve se začne rozhodovat,“ připomněl. Taktiku na Linda a ostatní soupeře zatím žádnou nemá, bude ji vymýšlet až při závodě. Před čtyřmi lety v Salt Lake City bylo čtvrtfinále jeho konečnou.

Obhájce olympijského zlata Tor Arne Hetland z Norska postoupil z kvalifikace z patnáctého místa.

Výsledky:

Muži – kvalifikace:

1. Lind (Švéd.) 2:13,53, 2. Newell (USA) -1,26, 3. Kjölstad (Nor.) -1,58, …20. Koukal -5,86, 21. Kožíšek (oba ČR) -6,11, 49. Otčenáš (SR) -11,24.