Kožíšek vyrovnal svůj životní výsledek

01.03.2008 14:10 – L a h t i  –  Běžec na lyžích Dušan Kožíšek vyrovnal svůj nejlepší individuální výsledek v kariéře. Ve sprintu Světového poháru ve finském středisku v Lahti vyhrál čtvrtfinálový i semifinálový běh volnou technikou a nakonec skončil šestý. Závod vyhrál jedenadvacetiletý norský reprezentant Anders Glörsen.

Čtyřiadvacetiletému Kožíškovi se vyplatila taktika, aby byl na první otočce kvůli následnému sjezdu vždy na druhé pozici. „Dost foukalo a bylo znát, když jsem jel za někým,“ vysvětlil český lyžař. „Pak se mi vždy podařilo dostat se na první místo a udržet ho až do konce,“ radoval se.

Má raději obtížnější tratě a právě taková je v Lahti. „Jsou tam dva táhlé kopce, to mi sedí,“ prohlásil. Podobný sprint absolvoval loni v Asiagu v rámci Tour de Ski, kde byl rovněž šestý. „Tam je také stoupání, tam mi to také sedělo,“ vysvětlil důvody svých úspěchů.

Kožíšek ve finále doplatil na kolizi soupeřů, kteří ho vytlačili mimo trať, a do bojů o medaile nezasáhl. Finálových kolizí měl několik, vždy doplatil na strkanici soupeřů a jednou musel vyjet z trati skoro do protisvahu.

„Snažil jsem se nespadnout a pak jsem si v úzké části ještě píchnul hůlkou do lyže a už to nemělo cenu, už jsem absolutně ztratil kontakt,“ objasnil, proč vzdal boj ještě na trati.