Koukal s Kožíškem vypadli v semifinále

Dü s s e l d o r f  –  Čeští běžci na lyžích Martin Koukal a Dušan Kožíšek vypadli v závodě Světového poháru dvojic v Düsseldorfu v semifinále a obsadili konečnou jedenáctou příčku. Finále vyhráli Norové Trond Iversen a Johan Kjölstad. V závodě žen triumfovaly jejich krajanky Marit Björgenová s Hilde Pedersenovou.

Bronzoví medailisté z mistrovství světa v této disciplíně Koukal a Kožíšek obsadili v semifinále šesté místo a o jednu příčku jim těsně unikl postup mezi finálovou desítku.

Vítězní Norové porazili v závěrečném finiši závodu na 6×1,5 kilometru švédský pár ve složení Thobias Fredriksson, Björn Lind. Norský triumf podtrhli třetí příčkou reprezentační jedničky Eldar Rönning s Torem Arnem Hetlandem.

Mezi ženami doběhly do cíle štafety na 6×800 metrů stříbrné další Norky Ella Gjömleová a Guro Ström Solliová. Olympijské vítězky a domácí favoritky Evi Sachenbacherová-Stehleová, Claudia Künzelová po dvou pádech po kolizích na trati skončily osmé.

Výsledky:
Muži (6×1,5 km):
 1. Iversen, Kjölstad (Nor.) 18:19,5, 2. Fredriksson, Lind (Švéd.) -0,1, 3. Rönning, Hetland (Nor.) -0,5, 4. Filbrich, Angerer -1,7. 5. Sommerfeldt, Lang (všichni Něm.) -9,5, 6. Brink, Östberg (Švéd.) -13,3, …11. Koukal, Kožíšek (ČR) – vypadli v semifinále.
Ženy (6×800 m): 1. Pedersenová, Björgenová 10:05,7 min., 2. Gjömleová, Solliová (všechny Nor.) -4,0, 3. Matvějevová, Sidková (Rus.) -4,7, 4. Paruzziová, Follisová (It.) -6,0, 5. Saarinenová, Kuitunenová (Fin.) -9,9, 6. Anderssonová, Dahlbergová (Švéd.) -10,9.