Čeští běžci skončili ve štafetě sedmí

Až do samého závěru bojovali čeští lyžaři o stupně vítězů ve štafetě Světového poháru v norském Beitostölenu.

Nakonec obsadilo kvarteto Martin Koukal, Radek Bauer, Jiří Magál a Dušan Kožíšek sedmé místo se ztrátou osmi sekund na vítězné Německo, které narušilo nadvládu domácích reprezentantů.

Norové vyhráli na domácí půdě předchozí tři závody, ale čtveřice Rönning, Svartedal, Hetland a Hofstad se musela sklonit i před francouzskými lyžaři.

Čeští běžci se od začátku drželi mezi nejlepšími. Koukal předával po prvním úseku jako pátý s odstupem zhruba sedmi sekund na vedoucí skupinku. Bauer tuto pozici udržel a Magál se k nejlepším štafetám dokonce připojil. Po třech úsecích měla elitní pětice na ostatní soupeře náskok třinácti sekund, ale v závěru závodu se týmy sjely a Kožíšek na nejlepší nestačil. Němcům zajistil vítězství drtivým nástupem Tobias Angerer.

Výsledky – 4×10 km:

1. Německo (Schlütter, Teichmann, Filbrich, Angerer) 1:31:37,5 hod., 2. Francie (Rousselet, Perrillat, Jonnier, Vittoz) -4,3, 3. Norsko I (Rönning, Svartedal, Hetland, Hofstad) -4,7, 4. Rusko -5,6, 5. Norsko II -7,0, 6. Itálie -7,8, 7. ČR (Koukal, Bauer, Magál, Kožíšek) -8,2.