Informace o škole běžeckého lyžování

Diskuse o založení podobné školy panovali v naší rodině již mnoho let před vlastní realizací v roce 2007. Jelikož jsem (Petr Kožíšek) učil již delší dobu v nejmenované lyžařské škole snowboard, sjezd i běžky, stála v cestě k realizaci vlastní školy jen česká administrativa.

S Dušanem jsem se dohodl na vytvoření sekce na jeho stránkách a jeho oficiální podpoře. První rok (2007/2008) byla špatná zima a naše reklama i povědomí o nás bylo nulové. Není proto divu, že klientů bylo pomálu. Přesto jsem poznal několik zajímavých a až překvapivě odhodlaných osob, které mě přesvědčili v pokračování.

V sezóně 2008/2009 se počet klientů znásobil. Někteří k nám přivedli své známé a Ti zase své známé, takže se také objevila nutnost najmout další instruktory. To se ukázal být hlavní kámen úrazu a proto do této zimy máme 3 nové posily. Dalším úzkým hrdlem se ukázalo býti ubytování, kam se vešlo maximálně 10 osob, což bylo impulzem pro uspořádání kurzů jednodenních, protože v Harrachově sehnat na víkend chatu je velmi problematické.

V sezóně 2009/2010 jsme se stali již plnohodnotným konkurentem nejstarší školy běžeckého lyžování v ČR. Na kurzy musíme lidi občas odmítat a staří známí se stále vracejí. Naverbování nových instruktorů se ukázalo býti prozřetelným krokem. Můžeme se pyšnit tím, že 1 instruktor měl ve skupině vždy optimální počet 3-6 osob a rozdíl mezi nováčkem a absolventem je snadno poznat.

I když se rozhodnete našich služeb nevyužít, přeji Vám mnoho příjemných chvil strávených v bílé stopě a pokud se někde náhodou potkáme, nestyďte se zeptat na radu.

Petr Kožíšek

Back To Top